Pozytywne wibracje podczas wizyty u dentysty. Słyszeliście kiedyś o wibratorze dentystycznym?

Jak myślicie — ile osób unika wizyt u dentysty ze względu na strach przed bólem? Podobno aż 50%! Dentofobia, czyli inaczej strach przed wizytą u stomatologa, jest w dzisiejszych czasach niestety coraz częściej spotykana. Dobrym rozwiązaniem na pozbycie się bólu jest znieczulenie. Jednak czy na pewno? Połowa Pacjentów deklaruje, że odczuwa strach przed samą aplikacją znieczulenia w postaci zastrzyku. Współczesna nauka znalazła rozwiązanie również na to!

Co to jest wibrator dentystyczny?

To innowacyjne urządzenie o kontrowersyjnej nazwie raz na zawsze eliminuje strach przed bólem. Wibrator dentystyczny jest niewielkim (przypominającym szczoteczkę elektryczną) przedmiotem z wymiennymi końcówkami, który emituje wibracje o nieregularnej częstotliwości.

Jak wygląda zabieg z użyciem wibratora dentystycznego?

DentalVibe używany jest w momencie aplikacji zastrzyku ze środkiem znieczulającym. Urządzenie przykładane jest tuż obok miejsca ukłucia. Dzięki temu ból, który towarzyszy wbijaniu igły, jest całkowicie niewyczuwalny.

Jak działa wibrator dentystyczny?

Urządzenie DentalVibe emituje wibracje, które odwracają uwagę od bólu. Dzieje się tak, ponieważ mózg nie jest w stanie w tym samym czasie odczuć bodźca bólu oraz bodźca wibracji. W ten sposób niekomfortowy ból znika, a na jego miejsce pojawia się przyjemna wibracja.

Wibrator dentystyczny w Polsce

DentalVibe jest już od dawna stosowany w USA i zrewolucjonizował podejście Amerykanów do leczenia zębów. Od niedawna dostępny jest także w Polsce. Zabiegi z wykorzystaniem DentalVibe jako jeden z niewielu gabinetów w Polsce, wykorzystuje dentysta premium w Katowicach, podczas aplikacji zastrzyków znieczulających przed poważniejszymi zabiegami.

Pamiętaj — unikanie problemu nie sprawia, że ten zniknie. Regularne omijanie dentysty szerokim łukiem może skończyć się katastrofą dla Twoich zębów. Odpowiednia higiena, systematyczne wizyty kontrolne u dentysty i leczenie drobnych dolegliwości, to najrozsądniejszy sposób na zachowanie zdrowego i pięknego uśmiechu. Ciągłe odkładanie wizyty na później, np. ze względu na strach przed bólem, nie eliminuje problemu, a jeszcze bardziej go potęguje.

Poprzedni artykułBiałko na siłownię
Następny artykułCzy usunięcie blizny pooperacyjnej jest możliwe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj