Suplementy na rzucenie palenia – jakie wybrać?

Walka z nałogiem to zadanie niełatwe. Szczególnie, kiedy utrwalaliśmy go przez wiele lat. Zdarza się, że silna wola nie działa i wówczas warto sięgnąć po suplement lub lek, który wspomoże organizm podczas odwyku od papierosów. Sprawdź, które preparaty są najskuteczniejsze, jak działają i przede wszystkim – czy faktycznie mogą pomóc rzucić palenie!

Rzucenie palenia – dlaczego jest takie trudne?

Nikotyna, która znajduje się w tytoniu, to substancja uzależniająca. Dostarczana regularnie do organizmu sprawia, że ten się do niej przyzwyczaja, woła o kolejne porcje i sprawia, że kiedy jej nie dostarczymy, czujemy się źle. Wcale nie musi to być ból głowy czy inny, fizyczny ból. To dyskomfort psychiczny, podenerwowanie, uczucie pustki, rozdrażnienie, brak koncentracji i wiele innych objawów. Wszystkie powodują, że rodzi się w nas chęć sięgnięcia po kolejnego papierosa. I tak w kółko. Wszystko dlatego, że nikotyna oddziałuje na funkcjonowanie ośrodkowego układu nerwowego.

Odstawienie najczęściej kończy się wystąpieniem zespołu abstynencyjnego, dlatego by temu zapobiec, warto zastosować kurację wspomagającą. Jedni decydują się na znalezienie sobie zajęcia – np. zamiast zapalenia papierosa dłubią słonecznik albo rozwiązują krzyżówki. Drudzy szukają ucieczki w słodyczach, która prędko przekłada się na przyrost masy ciała. Innym, skutecznym działaniem jest wybranie preparatu, który będzie zawierał substancję zbliżoną działaniem do nikotyny. Takim na przykład jest Desmoxan, uznawany za najpopularniejszy na rynku.

Desmoxan – jak działa?

Desmoxanowi zaufało już wielu użytkowników. Nie bez powodu. W odróżnieniu do innych tabletek, plastrów itp., Desmoxan w swoim składzie nie zawiera nikotyny. Został on natomiast wzbogacony w alkaloid, który pozyskuje się z nasion złotokapu zwyczajnego, zwany cytozyną. Konsekwencje są pozytywne – osoba uzależniona nie odczuwa wówczas głodu nikotynowego, a organizm stopniowo odzwyczaja się od niej.

Dla kogo polecana jest kuracja tym preparatem?

Na kurację tymi tabletkami powinny zdecydować się wszystkie osoby, które palą papierosy i chcą zerwać ze swoim nałogiem. Oznacza to, że jest on polecany tym, którzy zdają sobie sprawę ze swojego problemu i zależy im, by zawalczyć o własne zdrowie. Nie da się bowiem zaprzeczyć, że papierosy powodują wiele chorób. Desmoxan polecany jest bez względu na to, jak wiele papierosów wypala się każdego dnia. Może to być cała paczka, jak również kilka sztuk dziennie. Jeśli odczuwa się potrzebę zapalenia każdego dnia, oznacza to, że jest się uzależnionym od nikotyny. Nie ma także znaczenia, jak długo się już pali papierosy ani to, czy kiedykolwiek próbowało się już zerwać ze swoim nałogiem. Desmoxan może pomóc w każdej z tych sytuacji – pod warunkiem, że będzie się postępować zgodnie z zaleceniami.

Jak przeprowadzić kurację Desmoxanem?

Na początku warto rozeznać się, czy nie istnieją przeciwwskazania, abyśmy go przyjmowali. Otóż zgodnie z tym, co napisał producent, Desmoxan nie jest polecany osobom poniżej 18 roku życia, kobietom w ciąży czy karmiące piersią. Należy też z niego zrezygnować wówczas, gdy ma się uczulenie albo nadwrażliwość na którykolwiek ze składników leków. Oprócz tego szczególną ostrożność powinny zachować osoby z chorobami, takimi jak zaburzenia rytmu serca, dławica piersiowa, przebyty zawał czy udar mózgu.

Rzucenie palenia z Desmoxanem to proces kilkutygodniowy. Dawkowanie go rozpoczyna się od 5 kapsułek na dobę, a następnie stopniowo zmniejsza dawkę. Organizm stopniowo odzwyczaja się od nikotyny, ponieważ ma dostarczaną do organizmu substancję zastępczą. Z czasem chęć palenia mija bezpowrotnie. Może to nastąpić po dwóch, trzech tygodniach, jednak najczęściej zupełne odzwyczajenie przychodzi po 25 dniach. W tym momencie płuca rozpoczynają swój proces regeneracji i pomału odzyskują swoją sprawność. Niemniej jest to proces bardzo długotrwały i często nie jest możliwe, aby płuca zyskały optymalną formę – w wyniku długotrwałego palenia dochodzi do zmian strukturalnych, które są nieodwracalne.

Kuracja Desmoxanem – czy warto się na nią zdecydować?

Rzucenie palenia wymaga ogromnej determinacji, siły woli i chęci. Warto więc przygotować się psychicznie do tej zmiany i zastanowić, jakie korzyści przyniesie ten krok. Bez wątpienia będą to poprawa zdrowia, lepszy oddech, ustąpienie przykrego odoru papierosów, świeższy oddech, bielsze zęby, poprawa smaku itd. Z pewnością lepiej będzie się też odbieranym przez otoczenie, a co więcej – poprawi się pewność siebie. Skoro uporałeś się z największą zmorą i swoim nałogiem, to z pewnością też poradzisz sobie w wielu innych trudnościach!

Każda próba rzucania palenia jest ważna. Nawet jeśli do tej pory miałeś na swoim koncie wiele porażek, warto spróbować kolejny raz. Decydując się na wsparcie Desmoxanem, z pewnością będzie łatwiej. Organizm otrzyma substancję wspomagającą, dlatego nie będziesz odczuwać głodu nikotynowego. Sprawdź na KtoMaLek.pl, w której aptece dostępny jest preparat i już dziś zawalcz o swoje zdrowie! Powodzenia!

Poprzedni artykułGabinet lekarski – jakie wymogi musi spełnić?
Następny artykułBadanie kardiologiczne – jakie badania przeprowadza się w chorobach serca?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj