Piękno otoczone profesjonalną opieką i bez użycia skalpela – o likwidowaniu zmarszczek przy użyciu botoksu

usuwanie zmarszczek poprzecznych czola przy uzyciu botoksu

Toksyna bulionowa, znana powszechnie pod nazwą botoks, to substancja szeroko wykorzystywana w medycynie estetycznej. Dzięki niej istnieje możliwość zlikwidowania zmarszczek, z których problemem borykają się już coraz młodsze osoby. Profilaktyka pozwala ograniczyć występowanie sieci nieestetycznych wgłębień w obrębie twarzy, ale nie likwiduje problemu. Botoks pozwala natomiast przywrócić zdrowy, elastyczny i promienny wygląd skórze, niezależnie od płci i wieku.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Problem zmarszczek uwidacznia się na ogół po przekroczeniu 40. roku życia, choć coraz częściej zauważa się go również i u młodszych osób, nawet tych dopiero po 20. Toksyna bulionowa to swoiste lekarstwo na tego typu kłopoty. Niestety, nie wszyscy mogą skorzystać z jej wyjątkowych możliwości. Zgodnie z informacjami zawartymi na stronie https://derm-estetyka.pl/zmarszczki-czola-pod-oczami-miedzy-brwiami.html/, dyskwalifikacją do zabiegu jest przyjmowanie niektórych leków, a także choroby, takie jak niewydolność narządów (nerek i serca), zespół Lamberta-Eatona, infekcje i grypa, zaburzenia krzepliwości oraz różnorodne schorzenia w miejscu, gdzie powinien być wstrzyknięty botoks. Dodatkowo z zabiegu wyklucza także stosowanie antybiotyków. Kobiety w ciąży i karmiące piersią również powinny poczekać na bardziej sprzyjający okres.

W jaki sposób botoks likwiduje zmarszczki?

Pierwszym etapem jest szczegółowy wywiad, przeprowadzany przez lekarza, bowiem tylko medycy mają możliwość dokonywania tego typu zabiegów. Warto wybrać doświadczonego lekarza, cieszącego się dobrą opinią wśród pacjentek. Jest to podstawa przyszłego sukcesu i satysfakcjonujących wyników. Podczas wywiadu warto szczerze porozmawiać nie tylko o schorzeniach, ale również o obawach i wątpliwościach, gdyż na pewno i takie się pojawiają. Po wykluczeniu wszelkich przeciwwskazań i uzyskaniu kwalifikacji, można poddać się zabiegowi. Trwa on z reguły dość krótko, bo zaledwie od kilku do kilkunastu minut. Zależy to przede wszystkim od wielkości zmian i stopnia skomplikowania podejmowanych czynności. Wbrew pozorom, pacjent nie odczuwa bólu. Zastosowanie wyjątkowo cienkiej igły powoduje, że ukłucia przypominają ugryzienia komara, które wszyscy znają z własnego doświadczenia.

botoks pod oczy usuwanie zmarszczek

Na czym polega zabieg?

Podczas zabiegu lekarz wstrzykuje odpowiednie ilości toksyny bulionowej w miejsca, w których istnieje problem ze zmarszczkami. Dzięki substancjom, zawartym w botoksie, możliwe jest spowolnienie, a w niektórych przypadkach nawet zlikwidowanie efektów, związanych ze starzeniem się skóry. Wstrzyknięcie botoksu powoduje trwały paraliż mięśnia. Tak więc przewodzenie impulsów nerwowych w tym miejscu staje się w zasadzie niemożliwe. Mięsień, który był odpowiedzialny za powstawanie zmarszczki, zostaje w pewnym sensie zablokowany. W efekcie skóra staje się odporna na marszczenie, co z kolei hamuje proces tworzenia się nowych zmarszczek. Poprawia się również wygląd twarzy, która wydaje się znacznie bardziej wygładzona, promienna i młodsza.

Toksyna bulionowa jest dzisiaj składnikiem wielu preparatów, cieszących się popularnością i zaufaniem kobiet w każdym wieku. Niemniej jednak to właśnie jej zastosowanie w medycynie estetycznej pozwala osiągnąć imponujące rezultaty i przywrócić skórze zdrowy, świeży wygląd. Co więcej, botoks to metoda nie tylko skuteczna, ale również i wyjątkowo szybka. Znaczny poziom bezpieczeństwa i mała bolesność zabiegu powodują, że zainteresowanie tego typu rozwiązaniami sukcesywnie wzrasta, a rezultaty potrafią pozytywnie zaskoczyć niejednego sceptyka.

Aby rozwiać wszelkie wątpliwości, warto umówić się na konsultację ze specjalistą z Gabinetu Derm Estetyka Medycyna Estetyczna, znajdującego się na ul. Stefana Batorego 7/35, 81-366 Gdynia (Tel: 500 430 484). Można to zrobić poprzez formularz kontaktowy, umieszczony na stronie kliniki lub też dzwoniąc pod wskazany numer telefonu.

Poprzedni artykułMedycyna estetyczna – zalecenia, zabiegi, porady
Następny artykułJaka sukienkę na komunie dla mamy w sezonie 2024 wybrać?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj