Czy usunięcie blizny pooperacyjnej jest możliwe?

Zabiegi operacyjne są często jedynym sposobem na uratowanie życia i zdrowia. Niestety, nie pozostają one bez wpływu na nasze ciało.

Jedną z konsekwencji, z którymi musi zmierzyć się każda osoba po operacji są blizny. Nierzadko są one przyczyną poważnych kompleksów – szczególnie gdy blizna znajduje się w widocznym miejscu lub jest bardzo duża. Dlatego też wiele osób poszukuje skutecznych sposobów na usunięcie blizny pooperacyjnej. Czy takie jednak istnieją? Przekonajmy się!

Laserowe zabiegi – duży koszt i nie zawsze satysfakcjonujące efekty

Jednym ze sposobów na usuwanie blizn po operacji jest korzystanie z laserowych zabiegów, których celem jest znaczne spłycenie blizny i zmiana jej koloru na jaśniejszy. Zabiegi te nie są jednak refundowane a ich koszt bywa naprawdę wysoki. Co więcej, nie w każdym przypadku udaje się spłycić bliznę pooperacyjną. Zdarza się bowiem, że skóra źle reaguje na kontakt z wiązką laserową.

Silikon – skuteczne wsparcie w procesie gojenia

Kolejnym sposobem na to, by blizna pooperacyjna przestała być widoczna jest stosowanie nowoczesnych preparatów z silikonem takich jak żele, maści czy plastry. Silikon nie tylko stanowi warstwę ochronną dla skóry ale również przyspiesza procesy gojenia się skóry. Regularne stosowanie preparatów z silikonem pozwala więc do minimum zmniejszyć widoczność blizny pooperacyjnej. Co ważne, produkty do pielęgnacji blizn z silikonem chronią skórę przed działaniem promieniowania UV, które może przyczynić się do rozrostu i zmiany koloru blizn.

Nie tylko na świeże blizny

Stosowanie środków z silikonem może pomóc nam nie tylko w przypadku świeżych blizn pooperacyjnych, choć oczywiście pielęgnacja z ich wykorzystaniem przyniesie wówczas najlepsze efekty. Z powodzeniem jednak możemy stosować maści i plastry również w przypadku blizn pooperacyjnych, które nie są nowe. Dobrze dobrany żel na blizny pomoże spłycić ślad po operacji oraz sprawić, że nie będzie on odróżniał się kolorem od reszty skóry.

Poprzedni artykułPozytywne wibracje podczas wizyty u dentysty. Słyszeliście kiedyś o wibratorze dentystycznym?
Następny artykułPowiększanie piersi – co warto wiedzieć

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj