Postanowienia noworoczne – jak na stałe wprowadzić sport w swoje życie?

Początek roku to czas refleksji i podsumowań. To również odpowiedni moment na stawianie nowych celów, wprowadzania zmian i postanowień. Planujemy podróże, obiecujemy sobie większą dbałość o zdrowie. Jednym z najczęstszych postanowień jest również wprowadzenie do codzienności aktywności fizycznej. Tylko jak wcielić je w życie na dobre? Poniżej znajduje się kilka porad opracowanych przez markę Merrell.

Przygotuj się do planowanego wysiłku

Jeśli Twoim postanowieniem w nowym roku są podróże w góry, odpowiednio się do nich przygotuj. Przynajmniej na dwa miesiące przed wyjazdem zacznij częściej chodzić na długie spacery, uprawiaj Nordic Walking, biegaj lub pływaj. Wszystkie te aktywności pozytywnie wpłyną na kondycję i wytrzymałość. Dzięki takiemu przygotowaniu, będąc w górach nie zrezygnujesz w połowie trasy, ani taki wyjazd nie będzie Ci się kojarzył tylko i wyłącznie ze zmęczeniem organizmu.

Jednym z najważniejszych elementów wyposażenia podczas górskich podróży jest odpowiednie obuwie, szczególnie zimą, gdy warunki atmosferyczne mogą się dynamicznie zmieniać. Wybierz rozwiązania proponowane przez markę Merrell, na przykład model Phoenix 2 MID THERMO WP. Jest on wyposażony w membranę M-Select® DRY odpowiedzialną za oddychalność i wodoodporność buta, a także podszewkę z polaru Conductor™ zapewniającą dodatkowe ciepło. Z kolei podeszwa zewnętrzna M-Select™ GRIP zagwarantuje przyczepność na różnego rodzaju powierzchniach.

Połącz siły z najbliższymi

Postanowienia dużo łatwiej jest realizować w grupie ze względu na wzajemne motywowanie i wspieranie. Jeśli Twoje plany na podróżowanie są inne niż znajomych czy rodziny, opowiedz im o swoich zamiarach i poproś o wsparcie w przygotowaniu do ich realizacji. Na przykład jeśli masz zamiar fizycznie przygotowywać się do chodzenia po górach, poproś najbliższych o to, by w chwilach słabości zmotywowali Cię do treningu. Jeśli jednak macie zbieżny cel, jak na przykład odbycie kilku wycieczek w góry, przygotowujcie się i planujcie wyjazdy razem.

Pamiętajcie również o tym, aby podczas wspólnych wędrówek górskich, wziąć pod uwagę również dobór odpowiedniego obuwia. W takich terenach doskonale sprawdzi się model Chameleon THERMO 6 WP SYN, którego podeszwa zewnętrzna Vibram® osiągnęła wartość 4 w skali FIST (Flex Insole System Technology określająca twardości podeszwy) z bieżnikiem 4 mm. Dzięki temu podróż w wędrówka po wymagającym terenie stanie się przyjemniejsza i łatwiejsza. Ponad to izolacja Thinsulate i wyściółka z oddychającej siateczki zapewnią ciepło i komfort w trakcie podróży.

Przygotuj się przed wyjazdem

Pamiętaj, że każdą wyprawę trzeba dokładnie zaplanować. Zajmij się tym odpowiednio wcześniej. Po wyborze kierunku podróży wyszukaj szlaki dostępne w danym terminie, schroniska, w których możesz się zatrzymać, a także zadbaj o odpowiednie przygotowanie pod kątem niezbędnego ekwipunku. Oczywiście jego dobór zależy m.in. od typu i długości trasy, czy od pogody. Pamiętaj o zabraniu ciepłej przeciwdeszczowej kurtki, wygodnego i pojemnego plecaka, a jeśli planujesz wyjazd w niskie góry, możesz wziąć ze sobą również kijki, które pomogą Ci utrzymać równomierne tempo, a w razie potrzeby posłużą za podporę.

Zadbaj również o komfort swoich nóg i zabierz ze sobą w podróż model butów Chameleon 7 SLAM LUNA LTR. Jest on wyposażony m.in. we wzmocnienie z gumy chroniącej palce, czy poduszka powietrzna w podeszwie środkowej Merrell Air Cushion amortyzującą wstrząsy i poprawiającą stabilność. Podeszwa zewnętrzna Vibram® zapewni bardzo dobrą przyczepność na lodzie, nawet w ekstremalnych warunkach.

Aktywność fizyczna może mieć same zalety – zmniejsza odczuwanie stresu, polepsza zdrowie, zwiększa wytrzymałość. Pamiętaj jednak, że jednym z najważniejszych elementów uprawiania jakiejkolwiek aktywności jest odpowiedni dobór butów. Dzięki temu zapewnisz sobie odpowiednią stabilizację dopasowaną do wykonywanej czynności, ale także komfort, dzięki czemu zmniejszysz ryzyko kontuzji czy obtarć.

Poprzedni artykułPrzebarwienia to przeszłość – sprawdź, jak sobie z nimi poradzić
Następny artykułJak stres wpływa na kondycję zębów?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj