Liczba osób poddających się zabiegom medycyny estetycznej stale wrasta. Nie dziwi to wcale, skoro rozwijająca się technologia, a także rozwijające się gałęzie medycyny estetycznej, oferują coraz to nowsze i skuteczniejsze narzędzia, których stosowanie może zahamować upływ czasu. Jedną z licznych operacji, a jakie decydują się kobiety, jest powiększanie biustu. Jest on w końcu atrybutem kobiecości, a obecnie coraz więcej pań nie waha się już nad skorzystaniem z szerokiego wachlarza medycyny estetycznej, aby w pełni być usatysfakcjonowanymi ze swojego wyglądu i czuć się naprawdę kobieco.
Przed podjęciem decyzji o zmianie wyglądu biustu warto zgłębić temat. Informacje z pewnością pomogą podjąć decyzję lub się w niej utwierdzić. Ponieważ powiększanie piersi jest zabiegiem inwazyjnym, warto poszukać chirurga o odpowiednich kwalifikacjach i doświadczeniu, który podejmie się przeprowadzenia operacji. Warto zatem upewnić się, jakie dokonania ma na swoim koncie lekarz, do którego pragniemy się udać. W tym celu warto zasięgnąć informacji na jego temat, co z pewnością pozwoli nam sprawdzić precyzję lekarza. Komfort psychiczny, jaki kobieta odczuwa oddając się w ręce specjalisty znającego się na swoim fachu, jest nie do przecenienia.
Kobieta pragnąca poddać się operacji powiększenia biustu powinna być w dobrej formie zdrowotnej, dlatego niezbędne jest poddanie się wcześniej badaniom zalecanym przez lekarza. Jeśli wyniki są w normie, a decyzja umocniła się, można działać dalej. Powiększanie biustu, jak każdy zabieg, posiada bezwzględne obostrzenia. Nie dopuści się zatem do zabiegu kobiety w ciąży oraz aktualnie miesiączkującej. Odradza się wykonywanie mammoplastyki w przypadku pacjentki starającej się o dziecko. Podczas okresu przygotowującego do zabiegu zabrania się palenia papierosów oraz przyjmowania leków, które zawierają kwas salicylowy.
Operacja wszczepiania implantów trwa około dwie godziny. Polega ona na aplikacji implantów pod gruczołem piersiowym lub mięśniem piersiowym, w zależności od indywidualnych cech ciała pacjentki. Cięcie wykonywane jest zwykle pod piersią lub na granicy otoczki brodawki sutkowej. Takie rozmieszczenie szwów sprawia, iż zagojone rany są mało widoczne, a zachowany zostaje aspekt estetyczny.
Tekst przy współpracy z https://drparadowska.pl/.