Jak golić pachy? Skuteczny sposób na depilację pach

Depilowanie pach to jedna z tych czynności, które regularnie wykonuje większość kobiet, które chcą cieszyć się gładką skórą.

Nie da się ukryć, że depilowanie pach to bardzo częsty rytuał pielęgnacyjny większości kobiet. Włoski pod pachami często wyglądają nieestetycznie, a do tego mogą zmniejszyć skuteczność antyperspirantu. Dlatego pozbywamy się ich nie tylko latem, ale o każdej porze roku.

Sposobów na golenie pach jest naprawdę wiele. Niektóre z nich są błyskawiczne i bezbolesne, jednak cechują się dość krótkotrwałymi efektami. Inne bywają nieco boleśniejsze, jednak zapewniają dłuższe cieszenie się gładką skórą. Są też takie metody, które na zawsze pozwalają na pozbycie się owłosienia pod pachami. Jakie są zalety i wady każdej z tych metod? Którą z nich wybrać?

Maszynka jednorazowa

Nie da się ukryć, że to najpopularniejszy sposób na golenie pach, który wybiera większość kobiet. Golenie maszynką jest szybkie, łatwe i tanie. Jakie są wady tego rozwiązania? Szybko odrastające włoski, które często są twardsze i ciemniejsze, a także pojawiające się podrażnienia.

Jeśli lubisz golić pachy maszynką, to pamiętaj, by do depilacji używać kosmetyku do golenia, najlepiej takiego przeznaczonego dla wrażliwej skóry. Dzięki temu po goleniu maszynką skóra nie będzie zaczerwieniona i zaogniona, a nałożenie antyperspirantu dodatkowo jej nie podrażni.

Kremy do depilacji

Kremy do golenia, to metoda depilacji, która jest nieco lepsza od usuwania włosów maszynką, jednak dalej zapewnia bardzo krótkotrwałe efekty depilacji. Jakie są plusy tego rozwiązania? Kremy są łagodne, nie podrażniają skóry (przed zastosowaniem nowego kremu warto wykonać jednak próbę alergiczną), a także dobrze radzą sobie z usunięciem włosków.

Wosk

Wosk, choć skuteczny nie należy do ulubionych sposobów depilacji wielu kobiet. Dlaczego? Bo jest to rozwiązanie dość bolesne. Wosk przykleja się do włosków i do skóry, a po jego zerwaniu pozbywa się włosków wraz z cebulkami. Dzięki temu taki zabieg wystarczy powtarzać raz na miesiąc.

Po depilacji woskiem należy nałożyć specjalną maść łagodzącą na skórę, by uniknąć podrażnienia i utrzymującego się zaczerwienienia.

Depilator elektryczny

To także bardzo tani sposób na depilację. Depilator pozwala na oszczędność, bo kupujesz go raz, a potem możesz korzystać z niego długi czas.

W przeciwieństwie do golenia maszynką usuwanie włosków depilatorem jest odczuwalne. W czasie depilacji czuć lekkie szczypanie.

Laserowe usuwanie owłosienia

Zastanawiasz się nad pozbyciem się owłosienia pod pachami na zawsze? Możesz to zrobić, korzystając z depilacji laserowej. Depilacja laserowa pach to sposób usuwania owłosienia, który pozwoli ci na cieszenie się gładką skórą, bez konieczności pamiętania o regularnej depilacji.

Zazwyczaj kilka serii laserowego usuwania owłosienia wystarczy, by pozbyć się włosków raz na zawsze, jednak częstotliwość zabiegu jest ustalana pod konkretną osobę, jak i jej typ owłosienia.

Wybierz ten sposób depilacji pod pachami, który najbardziej odpowiada Twoim potrzebom. Możesz usuwać zbędne owłosienie maszynką, kremami do depilacji, woskiem, depilatorem elektrycznym, jak i laserowo. To ostatnie jest jedyną metodą na stałe pozbycie się problemu odrastających włosów pod pachami.

Poprzedni artykułCzym kierować się przy zakupie kosmetyków do salonu?
Następny artykułJak szybko zapuścić włosy? Sprawdzone sposoby

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj