Pielęgnacja skóry twarzy w okresie zimowym – komentarz ekspercki

Uczucie napięcia i suchości, podrażnienia oraz zaczerwienienia – to znak, że zima rozgościła się na dobre, a twoja cera mocno to odczuwa. Mroźne powietrze i chłodny wiatr nie są łaskawe, szczególnie dla skóry twarzy i dłoni. Olga Kamińska, kosmetolog i Training Manager Biologique Recherche podpowiada, jak właściwie zadbać o cerę, gdy warunki na zewnątrz są co najmniej niesprzyjające.

Jakie czynniki wpływają niekorzystnie na kondycję skóry twarzy podczas zimy?

Olga Kamińska: Do czynników negatywnie wpływających na stan cery możemy zaliczyć ujemne temperatury powietrza, które w znacznym stopniu przyczyniają się do pogorszenia stopnia jej nawilżenia. Na obniżenie jej kondycji wpływa również zimny wiatr i zamarzające opady atmosferyczne. Negatywny wpływ na skórę i poziom jej nawodnienia ma również ogrzewanie, które wysusza powietrze oraz częste zmiany temperatury otoczenia. Wszystko to sprawia, że staje się ona napięta, nadwrażliwa, często zaczerwieniona i podrażniona.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki do pielęgnacji w okresie zimowym? Jakie składniki powinny posiadać?

Olga Kamińska: W zimowe miesiące powinniśmy wybierać produkty o bogatszej konsystencji, dzięki którym zminimalizujemy negatywny wpływ czynników środowiskowych oraz przywrócimy prawidłowy stopień nawilżenia. Wybierając kosmetyki powinniśmy szukać takich składników aktywnych, jak olej z pestek winogron, olej z orzecha włoskiego, olej z żurawiny, olej macadamia, colostrum i kwas hialuronowy. Pomogą one odpowiednio nawilżyć oraz odżywić skórę, dzięki czemu jej kondycja zdecydowanie się poprawi.

W jaki sposób możemy jeszcze zadbać o przesuszoną skórę? Jak możemy łagodzić podrażnienia wywołane zimowymi warunkami pogodowymi?

Olga Kamińska: W czasie zimy warto pamiętać o wzbogaceniu swojej pielęgnacji o produkty nawilżające. Szczególnie polecam stosowanie serum oraz maski, które pomogą utrzymać prawidłowy stopień nawodnienia cery. Ponadto włączenie do pielęgnacji profesjonalnych zabiegów o silnym działaniu nawilżającym i odżywczym w znacznym stopniu poprawi kondycję przesuszonej skóry. Należy również zadbać o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach, w których przebywamy. W pielęgnacji zimowej możemy również włączyć preparaty o dużej zawartości lipidów, które możemy aplikować na skórę po zastosowaniu kremu. Pozwolą one na wytworzenie bariery ochronnej, niezbędnej w mroźnych warunkach oraz poprawią stan nawilżenia. Dodatkowo powinniśmy zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV, szczególnie na stokach narciarskich, gdzie duże ilości śniegu mocno odbijają promienie słoneczne narażając naszą cerę na jego negatywne konsekwencje takie jak przebarwienia.

Poprzedni artykułZimowa ochrona skóry twarzy – o tym należy pamiętać
Następny artykułRewolucja w opakowaniach leków na receptę Polpharmy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj