Pielęgnacja skóry twarzy w okresie zimowym – komentarz ekspercki

Uczucie napięcia i suchości, podrażnienia oraz zaczerwienienia – to znak, że zima rozgościła się na dobre, a twoja cera mocno to odczuwa. Mroźne powietrze i chłodny wiatr nie są łaskawe, szczególnie dla skóry twarzy i dłoni. Olga Kamińska, kosmetolog i Training Manager Biologique Recherche podpowiada, jak właściwie zadbać o cerę, gdy warunki na zewnątrz są co najmniej niesprzyjające.

Jakie czynniki wpływają niekorzystnie na kondycję skóry twarzy podczas zimy?

Olga Kamińska: Do czynników negatywnie wpływających na stan cery możemy zaliczyć ujemne temperatury powietrza, które w znacznym stopniu przyczyniają się do pogorszenia stopnia jej nawilżenia. Na obniżenie jej kondycji wpływa również zimny wiatr i zamarzające opady atmosferyczne. Negatywny wpływ na skórę i poziom jej nawodnienia ma również ogrzewanie, które wysusza powietrze oraz częste zmiany temperatury otoczenia. Wszystko to sprawia, że staje się ona napięta, nadwrażliwa, często zaczerwieniona i podrażniona.

Na co zwrócić uwagę, wybierając kosmetyki do pielęgnacji w okresie zimowym? Jakie składniki powinny posiadać?

Olga Kamińska: W zimowe miesiące powinniśmy wybierać produkty o bogatszej konsystencji, dzięki którym zminimalizujemy negatywny wpływ czynników środowiskowych oraz przywrócimy prawidłowy stopień nawilżenia. Wybierając kosmetyki powinniśmy szukać takich składników aktywnych, jak olej z pestek winogron, olej z orzecha włoskiego, olej z żurawiny, olej macadamia, colostrum i kwas hialuronowy. Pomogą one odpowiednio nawilżyć oraz odżywić skórę, dzięki czemu jej kondycja zdecydowanie się poprawi.

W jaki sposób możemy jeszcze zadbać o przesuszoną skórę? Jak możemy łagodzić podrażnienia wywołane zimowymi warunkami pogodowymi?

Olga Kamińska: W czasie zimy warto pamiętać o wzbogaceniu swojej pielęgnacji o produkty nawilżające. Szczególnie polecam stosowanie serum oraz maski, które pomogą utrzymać prawidłowy stopień nawodnienia cery. Ponadto włączenie do pielęgnacji profesjonalnych zabiegów o silnym działaniu nawilżającym i odżywczym w znacznym stopniu poprawi kondycję przesuszonej skóry. Należy również zadbać o odpowiednią wilgotność w pomieszczeniach, w których przebywamy. W pielęgnacji zimowej możemy również włączyć preparaty o dużej zawartości lipidów, które możemy aplikować na skórę po zastosowaniu kremu. Pozwolą one na wytworzenie bariery ochronnej, niezbędnej w mroźnych warunkach oraz poprawią stan nawilżenia. Dodatkowo powinniśmy zadbać o ochronę przed promieniowaniem UV, szczególnie na stokach narciarskich, gdzie duże ilości śniegu mocno odbijają promienie słoneczne narażając naszą cerę na jego negatywne konsekwencje takie jak przebarwienia.

Pielęgnacja skóry twarzy w okresie zimowym – komentarz ekspercki
Rate this post

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here