Łóżko rehabilitacyjne – do czego służy?

Osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać z wielu urządzeń, które mają za zadanie wspierać je w odzyskiwaniu pełnej sprawności.

Wśród takich urządzeń wymienia się na przykład łóżka rehabilitacyjne, kule ortopedyczne czy balkoniki. W niniejszym artykule omawiamy, w jaki sposób wybrać łóżko rehabilitacyjne. Zapraszamy serdecznie do wnikliwej lektury!

Łóżko rehabilitacyjne – najważniejsze informacje

Osoby cierpiące na różnego rodzaju dolegliwości (w szczególności te, które cierpią w warunkach domowych) muszą być pod stałą opieką swoich najbliższych. Zapewnienie im odpowiedniego poziomu wygody jest absolutnym priorytetem dla ich najbliższych. Łóżko rehabilitacyjne sterowane elektrycznie ma za zadanie kompensować niepełnosprawność pacjenta oraz poprawiać komfort osób, które odpowiadają za wykonywanie zabiegów pielęgnacyjnych u osoby chorej.

Na co należy zwracać uwagę podczas wybierania łóżka rehabilitacyjnego? Które cechy musi posiadać łóżko przeznaczone do opieki długoterminowej? Na te pytania odpowiadamy w dalszej części artykułu.

Jakie parametry musi posiadać łóżko rehabilitacyjne?

Najważniejszą kwestią podczas wybierania łóżka rehabilitacyjnego jest wybranie parametrów technicznych łóżka, które mają duży wpływ na poziom komfortu oraz bezpieczeństwa pacjenta. Gdy dokonujemy wyboru łóżka przeznaczone do opieki długoterminowej, musimy przede wszystkim brać pod uwagę, jaki jest stopień ograniczenia możliwości ruchowych danego pacjenta. Gdy mamy do czynienia z pacjentem przewlekle chorym, który większość czasu spędza w pozycji leżącej, to najlepszym rozwiązaniem będzie wówczas takie łóżko rehabilitacyjne, które posiada elektryczną regulację za pomocą pilota.

Jeśli łóżko rehabilitacyjne będzie wyposażone w regulowane barierki boczne oraz zainstalowane zostaną dodatkowe drabinki lub wysięgniki z uchwytem ręki, to ułatwi to pacjentowi podciąganie się oraz przemieszczenia na takim meblu. Podczas wybierania najlepszego łóżka rehabilitacyjnego należy również zwracać uwagę, na jaki typ choroby cierpi dany pacjent – można rozważyć, czy nie należałoby zainwestować w dodatkową funkcjonalność polegającą na zastosowaniu tzw. pozycji drenażowych, czyli przechyłów wzdłużnych. Dzięki tym pozycjom można poprawić przepływ krążenia krwi.

Poprzedni artykułDentysta, stomatolog, ortodonta – czym zajmują się specjaliści
Następny artykułBiałko na siłownię

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj