Ile kosztuje wybielanie zębów?

Wybielanie zębów domowymi metodami nie da tak imponujących efektów jak zabieg u stomatologa. Zanim jednak się do niego wybierzesz, poznaj metody, a także ceny, z którymi musisz się liczyć podczas kilku wizyt.

Wybielanie zębów metodą nakładkową

Pierwszą skuteczną metodą na wybielenie zębów oraz zyskanie pięknego uśmiechu jest metoda nakładkowa. To w pełni bezpieczne rozwiązanie, a jej skuteczność wynosi nawet 90%. Zęby nie zostaną uszkodzone, ponieważ żadne substancje chemiczne nie wnikają w głąb szkliwa i nie zmieniają struktury zębów. Warto jednak pamiętać o tym, żeby sprawdzić stan swojego uzębienia oraz dziąseł. Kamień nazębny powinien być usunięty zanim zaczniesz zabieg wybielania zębów. Sprawi to, że efekt będzie trwały i bardziej imponujący. Jak to działa? Specjalne nakładki wykonuje się w gabinecie protetycznym. To, co je wyróżnia to przede wszystkim idealne dopasowanie do pacjenta. Można także kupić specjalne preparaty z nakładkami samodzielnie (koszt wynosi około 150 złotych), jednak nie są one idealnie wykonane i mogą spowodować, że wybielenie zębów okaże się nierównomierne. Takie rozwiązanie jest także niebezpieczne pod względem podrażnienia dziąseł. Warto wybrać się do stomatologa, który wykona odcisk uzębienia i dobierze żel wybielający o odpowiednim stężeniu. Dopasuje go do wrażliwości zębów, a także końcowego efektu wybielania. Po wykonaniu nakładek dostaniesz je do użytku domowego i będziesz z nich korzystać według zaleceń. Najczęściej nosi się je przez kilka godzin przez minimum dwa tygodnie. Wybielanie jest powolne, co wpływa na dobrą kondycję zębów (szczególnie wrażliwych). Cena takiego zabiegu to od 500 do 1000 złotych, a efekt utrzymuje się nawet kilka lat. Do tej ceny warto doliczyć także zabieg oczyszczania zębów z kamienia, a także przygotowania szkliwa. To koszt około 200 złotych. Po wybielaniu możesz także wykonać tzw. lakierowanie fluorem, które kosztuje od 50 do 100 złotych. Marzysz o śnieżnobiałym uśmiechu, ale boisz się kosztów? Weź pod uwagę pożyczki pozabankowe. To świetny sposób na szybką i bezpieczną gotówkę, która trafi na Twoje konto. Pożyczki pozabankowe są rozwiązaniem bez zbędnych formalności.

Wybielanie z użyciem lamp

Błyskawicznym sposobem na wybielanie zębów jest użycie specjalnego światła, czyli lampy z preparatami, które rozjaśniają szkliwo. Ta metoda jest szybsza od nakładkowej, ponieważ jeden zabieg trwa około godziny, a rezultaty widać właściwie od razu. Efekt takiego wybielania jest widoczny przez kilka lat, a sam zabieg nie jest bolesny. Na samym początku w gabinecie stomatologicznym zostanie przeprowadzony wywiad i ocena koloru zębów. Następnie rozpocznie się proces zabezpieczenia dziąseł oraz wart, a także oczu. Stosuje się do tego specjalne okulary ochronne. Na łuki zębowe nakłada się żel wybielający. Sesja z lampą trwa około 15 minut, a następnie ponownie stomatolog nakłada żel oraz włącza światło. Końcowym etapem jest usunięcie żelu, a także żywicy. Następnie nakłada się lakier fluorowy lub specjalną pastę, która zapobiega nadwrażliwości uzębienia. Zanim przystąpisz do zabiegu, koniecznie musisz wyleczyć nadwrażliwość zębów, rozległą próchnicę czy problemy ortodontyczne. Koszt jednej sesji to około 500 do 700 złotych, do którego warto doliczyć cenę przygotowania zębów. W zależności od indywidualnych upodobań, być może trzeba będzie wykonać kolejne kosztowne sesje. W przypadku braku gotówki, pożyczki pozabankowe mogą pomóc Ci rozwiązać ten problem.

Poprzedni artykułCzym zajmują się hematolodzy?
Następny artykułDlaczego warto postawić na kosmetyki kolagenowe?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj